W związku z remontem drogi Dolice- Bralęcin w odwozach uczniów mogą wystąpić opóźnienia.
UTRUDNIENIA W RUCHU DOLICE- BRALĘCIN
23 listopada - Dzień Życzliwości
Program "Ratujemy i Uczymy Ratować" w naszej szkole.
- 7
W ramach realizacji Programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia uczniów klas II-III, obejmujące szkolenie teoretyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Fundacja WOŚP wyposażyła szkołę w niezbędne materiały i pomoce dydaktyczne: „Podręcznik do nauki pierwszej pomocy”, fantomy, telefony tekturowe, foldery wraz z materiałami dydaktycznymi do prowadzenia zajęć.
Podczas zajęć uczniowie poznali ogólne zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy, zapoznali się z materiałami potrzebnymi podczas zajęć, a także obejrzeli film edukacyjny na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Pamiętamy...
Oprócz akcji "Światełko Pamięci" prowadzonej co roku przez Koło Szkolnego Wolontariatu, w tym roku nasi uczniowie postanowili zaopiekować się również zapomnianymi grobami na cmentarzach w swoich miejscowościach. Zrobili porządki i zapalili znicze na najbardziej zaniedbanych grobach.
Brawa za inicjatywę i wielkie serca!
241
"Światełko Pamięci"
Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu oraz klasy III i IV wzięli udział w akcji "Światełko Pamięci".
30 października pod opieką p. Sylwii Gójskiej, Agnieszki Jagodzińskiej i p. Adrianny Kaniowskiej udali się na cmentarz w Rzeplinie, aby uporządkować oraz zapalić znicze na grobach, których nikt nie odwiedza.
Akcja przebiegała w pełnej zadumy atmosferze. Jej celem była nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw szacunku oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci.
Akcja poprzedzona była szkolną zbiórką zniczy. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do tak szlachetnej akcji.
3
XXVII Memoriał Jana Blinkiewicza
- 20
XXVII Memoriał Jana Blinkiewicza
28 października w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców o puchar wójta Gminy Dolice. To już XXVII Memoriał poświęcony pamięci dyrektora szkoły Jana Blinkiewicza, który był nie tylko nauczycielem, ale również wielkim miłośnikiem sportu.
Na tę wyjątkową uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości: pani Urszula Blinkiewicz - żona świętej pamięci Jana Blinkiewicza, pan Paweł Nowakowski - wójt gminy Dolice, pan Łukasz Ober - wiceprzewodniczący Rady Gminy Dolice, pan Stanisław Kopeć - prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, pan Jakub Tarczykowski - prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej, członek Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, państwo Jerzy i Izabella Goclikowie - wieloletni przyjaciele Jana Blinkiewicza, pan Jerzy Goclik jest członkiem Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej i Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka, a pani Izabela Goclik - trenerem lekkoatletyki, pan Piotr Matkowski - trener wielu pokoleń naszych sportowców, Przyjaciel Szkoły, pan Józef Czaboćko i Ryszard Kowalski - wieloletni przyjaciele Jana Blinkiewicza, pani Aleksandra Kuczyńska - dyrektor SP w Dolicach oraz zawodnicy drużyny piłki ręcznej Sandra Spa Pogoń Szczecin.
Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością wybitni olimpijczycy: pan Wojciech Matusiak - kolarz szosowy, olimpijczyk z Meksyku, pan Janusz Brzozowski - piłkarz ręczny, olimpijczyk z Montrealu i pan Ryszard Chybiński - żeglarz, uczestnik zawodów Przyjaźń - 84, członek Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor naszej szkoły – pani Marlena Strzelecka, która podkreśliła, że rok 2024 został ogłoszony przez sejm Rokiem Polskich Olimpijczyków w związku z 100. rocznicą zdobycia pierwszego medalu olimpijskiego. Wyróżniła jedną z naszych uczennic z klasy VII - Maję Górecką, która podczas gali olimpijskiej w Pyrzycach otrzymała pierwsze kółko olimpijskie za sukcesy w zapasach w randze wojewódzkiej, krajowej i europejskiej.
Podczas części artystycznej zaprezentowano wywiad przybliżający postać Jana Blinkiewicza, uczniowie zaśpiewali piosenkę ,,Nasze Rzeplino’’ przy akompaniamencie pana Pawła Szarawagi, piosenkę ,,Świat to my" wykonali uczniowie z klasy III, a najmłodsi sportowcy z klasy I zatańczyli do utworu ,,Rozwiń swoje skrzydła’’.
W turnieju rywalizowały drużyny ze SP w Rzeplinie im. Polskich Olimpijczyków, SP w Dolicach i SP w Suchaniu im. Janusza Kusocińskiego. Wszystkie mecze sędziowali zawodnicy Sandra Spa Pogoń Szczecin, którzy również przeprowadzili rozgrzewkę, a także udzielali cennych wskazówek zawodnikom podczas całego turnieju.
W klasyfikacji medalowej w rozgrywkach dziewcząt rocznik 2010/2011:
I miejsce zdobyła drużyna z SP Rzeplino,
II miejsce przypadło zawodniczkom z SP Suchań,
III miejsce wywalczyły szczypiornistki z SP Dolice.
W rozgrywkach chłopców rocznik 2010/2011:
I miejsce zdobyli zawodnicy z SP Rzeplino,
II miejsce - SP Dolice.
Wyróżniono najlepszych bramkarzy, strzelców i najlepszych zawodników turnieju:
- najlepsza bramkarka turnieju: Zuzanna Lange - SP Rzeplino,
- najlepszy bramkarz turnieju: Miłosz Małachowski - SP Rzeplino,
- królowa strzelców: Hanna Duklas - SP Rzeplino,
- król strzelców: Piotr Augustyniak - SP Rzeplino,
- najlepsze zawodniczki turnieju: Oliwia Młodawska - SP Rzeplino i Nell Gudewicz - SP Suchań,
- najlepszy zawodnik turnieju: Igor Taube - SP Rzeplino.
W klasyfikacji medalowej w rozgrywkach dziewcząt rocznik 2012/2013:
I miejsce zdobyła drużyna z SP Suchań,
II miejsce przypadło zawodniczkom z SP Dolice,
III miejsce wywalczyły szczypiornistki z SP Rzeplino.
W rozgrywkach chłopców rocznik 2012/2013:
I miejsce zdobyli zawodnicy z SP Dolice,
II miejsce - SP Rzeplino,
III miejsce - SP Suchań.
Wyróżniono najlepszych bramkarzy, strzelców i najlepszych zawodników turnieju:
- najlepsza bramkarka turnieju: Julia Górna - SP Suchań,
- najlepszy bramkarz turnieju: Filip Kinast - SP Dolice,
- królowa strzelców: Julia Migdał - SP Dolice,
- najlepsza zawodniczka turnieju: Wiktoria Wisłocka - SP Suchań,
- król strzelców: Franciszek Serafin - SP Dolice,
- najlepszy zawodnik turnieju: Gracjan Kochanowski - SP Rzeplino.
Zespołom wręczono puchary ufundowane przez Wójta Gminy Dolice, medale oraz dyplomy, a wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Każdy uczestnik turnieju dostał od zawodników Sandra SPA Pogoń Szczecin plakat obecnie grającego zespołu piłki ręcznej ( Liga Centralna Mężczyzn ). Po zakończeniu turnieju można było otrzymać autografy.
Podczas turnieju, jak co roku, delegacja złożyła kwiaty na grobie Jana Blinkiewicza. Dla wszystkich zawodników był przygotowany słodki poczęstunek i woda zasponsorowana przez Radę Rodziców.
XXVII Memoriał Jana Blinkiewicza w piłkę ręczną został rozegrany w sportowej atmosferze. Wszystkim zawodnikom przyświecały wartości olimpijskie: szacunek, przyjaźń, dążenie do doskonałości i czysta gra fair play.
TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT o PUCHAR WÓJTA GMINY DOLICE
28 października 2024 r.
Program uroczystości:
915 Rozgrywki w piłkę ręczną dziewczat i chłopców o Puchar Wójta Gminy Dolice.
1030 Oficjalne otwarcie XXVII Memoriału Jana Blinkiewicza. Akademia.
1115 Wyjazd na cmentarz, aby uczcić pamięć Jana Blinkiewicza.
1300 Wręczenie nagród i zakończenie uroczystości.
Od Mistrzostw Szkoły po Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym
- 26
Wykorzystujemy do sportu pojawiające się w szkole kolejne pomoce dydaktyczne. Na przełomie września i października zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. Zgłosiło się 13 zawodników z klas II-VI i 8 z klas VII- VIII. W tych dwóch kategoriach wiekowych rozegranych zostało systemem ,,każdy z każdym” 99 meczy. Uczniowie podczas ,,przerw na sportowo” aktywnie poznawali tajniki tej olimpijskiej dyscypliny sportu. Dzielili się swoimi umiejętnościami zdobytymi w świetlicach wiejskich i na przerwach międzylekcyjnych. Byli zarówno zawodnikami, kibicami i sędziami. Prowadzili zapisy wyników w tabelach i obliczali punktację końcową.
Gra w tenisa stołowego to także szansa na trening koordynacji ruchowej poprzez zabawę. To niezwykle szybki sport, który wymaga jednych z najszybszych reakcji i doskonałej koordynacji ręka-oko oraz pracy nóg.
Najwyżej punktowani w kategorii klas II- VI byli:
Łukasz Makara - 1 miejsce
Fabian Sidorowicz - 2 miejsce
Wojciech Makara - 3 miejsce
Kamil Rezmer - 4 miejsce
Najwyżej punktowani w kategorii klas VII- VII byli:
Oliwier Niemiec - 1 miejsce
Wiktor Trocha - 2 miejsce
Piotr Augustyniak - 3 miejsce
Kuba Makara - 4 miejsce.
Pierwszych trzech zawodników z powyższych kategorii startowało w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym w Stargardzie- 22.10 2024 roku w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rocznik 2010-2011 oraz 23.10.2024 roku w Igrzyskach Dzieci rocznik 2012 i młodsi.
Tam zmierzyli się z reprezentacjami o wieloletnich tradycjach gry w tenisa stołowego. Zdobyli cenne doświadczenie. Zarówno wygrywali mecze indywidualne, jak i je przegrywali. Mieli również sposobność sprawdzić się w grze deblowej. Wszystkie partie rozgrywane były do 2 wygranych setów, a to pozwoliło niejednokrotnie rozgrywać mecze 3 setowe, gdyż walka była bardzo zacięta.
Gratulujemy udziału i zachęcamy innych uczniów do uprawiania w wolnym czasie tej ciekawej dyscypliny sportu.
Zajęcia profilaktyczne z psychologiem szkolnym w klasach I-III
- 10
W październiku w klasach I – III na lekcjach wychowania fizycznego odbyły się zajęcia przeprowadzone przez psychologa szkolnego na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie psychiczne i osiągnięcia szkolne dzieci. Uczniowie wysłuchali ,,Bajka o Zosi i Magii Ruchu” oraz brali udział w zabawach ruchowych do muzyki ,, Głowa, ramiona, kolana, piety”.
W trakcie spotkania podkreślono, że regularna aktywność ruchowa, taka jak zabawy na świeżym powietrzu, gry zespołowe czy ćwiczenia, mają pozytywny wpływ na samopoczucie dzieci. Wyjaśniono, że ruch pomaga redukować stres, poprawia koncentrację oraz sprzyja lepszej pamięci, co może przyczynić się do lepszych wyników w nauce.
Ponadto, wskazano na korzyści emocjonalne wynikające z aktywności fizycznej, takie jak poprawa nastroju, redukcja napięcia emocjonalnego, zwiększenie pewności siebie oraz rozwijanie umiejętności społecznych. Psycholog zachęcał uczniów do codziennego ruchu, a także współpracy w grupach, co sprzyja budowaniu więzi z rówieśnikami i rozwoju kompetencji interpersonalnych.
Zajęcia zakończyły się praktycznymi wskazówkami, jak wpleść więcej aktywności fizycznej w codzienne życie, zarówno w szkole, jak i poza nią.
KONKURS na "Najzabawniejszą dynię"
- 1
Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie na "Najzabawniejszą dynię". Wszystkie prace były wyjątkowe i wymagały dużego nakładu pracy. Pięknie ozdobiły nasz jesienny korytarz.
Konkurs odbywał się w dniach od 7 do 17 października, a głosowanie oraz wręczenie nagród odbyło się 18.10.2024r. W skład komisji konkursowej wchodził samorząd uczniowski, nauczyciele oraz pracownicy obsługi, którzy mieli bardzo trudne zadanie, bo z tak wspaniałych dyni wyłonić tą jedyną nie było łatwo. Ocenie podlegał: pomysł, sposób wykonania, użyte materiały, a także wkład własny ucznia.
Po długich naradach i głosowaniu wyłoniono zwycięzców:
I miejsce- Antonina Wiewióra
II miejsce- Maks Schabek
III miejsce- Iga Matkowska
Jeszcze raz DZIĘKUJEMY i gratulujemy wszystkim uczniom :)
Dzień Edukacji Narodowej.
- 23
Dnia 11.10.2024r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu pastwowego. Przedstawienie rozpoczęło się od pięknej piosenki śpiewanej przez klasę III pt. "Morze wdzięczności".
Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowankw.
Na zakoczenie Akademii głos zabrała p. Dyrektor Marlena Strzelecka, która mwiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowła za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wiele siły i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po zakoczonej akademii uczniowie udali się do klas.
Przedstawienie przygotowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy III pod kierunkiem pa Sylwii Gójskiej, Agnieszki Jagodziskiej i Adrianny Kaniowskiej .
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
- 25
SPORT DLA WSZYSTKICH- 2024
- 31
W dniach 23-27 września uczestniczyliśmy w jubileuszowym XXX Sportowym Turnieju Miast i Gmin realizowanym pod patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach tej imprezy odbył się XVI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich 2024. Motto ,,Nie wszyscy muszą zdobywać medale olimpijskie, ale każdy może uprawiać sport na miarę swoich możliwości”- powtarzaliśmy sobie nawzajem.
Jako pierwszy odbył się Bieg Coopera polegający na pokonaniu trasy w ciągu 12 minut. Uczniowie klas 4-8 dzielnie biegali, truchtali i maszerowali. Do corocznego sprawozdania do Gminy wykazaliśmy pokonanie przez uczniów z klasy siódmej i ósmej dystansu 69 km 546 metrów. Uczniowie z niecierpliwością czekali na kolejne wydarzenia- turnieje drużyn podwórkowych. Tegoroczne rozgrywki reprezentantów miejscowości rozegrane zostały w piłkę nożną wśród klas 2-5 oraz w piłkę ręczną wśród klas 6-8. Mecze sędziował animator sportu Piotr Matkowski. Nie zabrakło również rywalizacji międzyszkolnej. Na terenach wokół szkoły odbyły się tradycyjnie sztafetowe biegi przełajowe wśród uczniów klas 1-3 i 4-8. Tydzień sportu cechowała wszechstronność. Odwiedziliśmy basen AquaStar OSiR Stargard na którym odbywały się zajęcia nauki i doskonalenia pływania. Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego i zerowego zaangażowani byli wspólnie z klasami 1-3 w zajęcia w ramach projektu ,,Zdrowo i Sportowo”. Podczas przerw międzylekcyjnych każdy mógł zrelaksować się na ,, przerwach na sportowo”. Zachęcaliśmy uczniów do powrotu do zabaw podwórkowych: gier i zabaw na świeżym powietrzu, zabaw ze skakankami, do gier stolikowych, gry w badmintona czy też tenisa stołowego. W tegorocznym przedsięwzięciu udział wzięła cała społeczność szkolna.
Zrealizowaliśmy po raz kolejny nasz cel: ,,Sport dla wszystkich”.
DZIEŃ DRZEWA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
- 8
10 października to Dzień Drzewa. Ten dzień ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na całym świecie na temat tego, jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety i nas samych. Świadomość ta rozpoczyna się już od najmłodszych lat, więc dzieci z przedszkola również chcą w tym uczestniczyć.
Tego dnia wybraliśmy się na spacer dookoła szkoły oglądając drzewa, ich liście, czerpiąc pozytywną energię płynącą z obcowania z przyrodą, a po powrocie do sali wykonaliśmy pracę plastyczną wykorzystując folię bąbelkową oraz farby w kolorach jesiennych liści. Ten dzień na pewno wzbogacił świadomość ekologiczną przedszkolaków.
Wyjazd na film: "Leonadro odkrywca"
Film pt. ”Leonardo Odkrywca to świetny sposób na poznanie tematu z historii o epoce renesansu i ówczesnych artystach, a jednocześnie film jest opowieścią o pasji i chęci odkrywania świata. Uczniowie klas IV-VI wybrali się na wyjazd już na początku października. Kino to wspaniały sposób na zapoznanie młodzieży z kulturą, a zwłaszcza, że film to świetna metoda edukacyjna. Nasi uczniowie przed filmem pt. Leonardo Odkrywca” na ekranie kinowym obejrzeli krótki film edukacyjny z cyklu „Kino na temat” o da’Vincim, jego najsłynniejszych dziełach i wynalazkach a także o epoce renesansu. A sam film to opowieść o niepohamowanej ciekawości świata, która zachęca każdego do odnajdywania w sobie odkrywcy i pokazuje, że geniusz tkwi w każdym z nas!
UWAGA !!! Konkurs na "Najzabawniejszą dynię"
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie na "Najzabawniejszą dynię".
Podpisane prace składamy u koordynatorów do 17.10.2024r.
Warstwy lasu
- 4
Uczniowie klasy III w ciekawy sposób utrwalali zdobytą na zajęciach wiedzę na temat warstw lasu. Wykonywali makiety, przy użyciu elementów przyrody: mchów, liści, kasztanów… Następnym krokiem było omówienie poszczególnych pięter.
LAS W SZKLE
- 18
Dnia 26.09.2024r. uczniowie z klasy IA wykonali LAS W SZKLE :) W trakcie warsztatów dzieci poznały poszczególne etapy pracy nad leśnym słoikiem, wykazały się dużą kreatywnością, a także dowiedziały się wielu ciekawostek o roślinach. Była to świetna okazja do rozwoju sprawności manualnej, orientacji przestrzennej i wyobraźni.
Dzień chłopaka w klasie VI i VIII
30 września to w naszej szkole bardzo miły dzień w którym świętują wszyscy chłopcy. W tym roku dziewczęta z klas VI i VIII przygotowały dla swoich kolegów wiele atrakcji!
Klasa VIII zorganziowała poczęstunek, konkurs plastyczny, quiz o kosmetykach i konkurs wiedzy o koleżankach z klasy. A wszystko to były konkursy z nagrodami! Do tego tradycyjnie upominki, które chłopcy od razu założyli i dumnie nosili cały dzień!
Klasa VI przygotowała przepiękny wspólny stół ze słodkim poczęstunkiem, owocami i sokami, do tego upominki i malowanie balonów! Każda z dziewcząt namalowała na balonie portret kolegi z klasy. Śmiesznie to wyszło! Na koniec sprawdziliśmy wiedzę chłopców na temat żeńskiej części klasy! To był fajny dzień!
Konkurs pn. Moja klasa wpłaca na Radę Rodziców