W nowym 2024 roku nasza społeczność szkolna otrzymała dwa komplety strojów dla zawodniczek i zawodników. Zostały one ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły i tartak TRAKSTOL z Rzeplina. Serdecznie dziękujemy.
W nowym 2024 roku nasza społeczność szkolna otrzymała dwa komplety strojów dla zawodniczek i zawodników. Zostały one ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły i tartak TRAKSTOL z Rzeplina. Serdecznie dziękujemy.
Jak co roku przed 6 grudnia uczniowie klas IV – VI wykonali zaszyfrowane listy do Świętego Mikołaja. Zaszyfrowane , to znaczy ,że zamiast wyrazów pojawiły się rysunki, zdjęcia, wyklejanki.
Uczniowie mieli wykazać się umiejętnością poprawnego redagowania listu. Zostały one wykonanie starannie i pomysłowo. Większość prosiła o prezenty dla siebie i swoich bliskich.
Te najładniejsze i bezbłędne zaprezentowaliśmy na szkolnym korytarzu .Społeczność szkolna chętnie podczas przerw czytała listy do świętego Mikołaja i podziwiała sposób wykonania.
Zobaczcie sami !
Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie dawnych zwyczajów i tradycji świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.
21 grudnia, jak co roku, w naszej szkole odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe. Tegoroczne Jasełka zostały przygotowane przez uczniów klas I-III. Uczniowie wcielili się w rolę pasterzy, Jasia i Małgosi, aniołów, Świętej Rodziny i trzech Mędrców. Młodzi artyści wykazali się wielkim talentem wcielając się w swoje role. Świetna gra aktorska, wspaniała sceneria i muzyka wprowadziły nas w świąteczny klimat. Wszyscy uczniowie otrzymali ogromne brawa za zaangażowanie, recytację wierszy, śpiew kolęd i pastorałek, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.
Na koniec pani wicedyrektor Małgorzata Skotarczak podziękowała wszystkim za wspaniałe przygotowanie przedstawienia i złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.
Jasełka w kościele... uczniowie klas I-III wystąpili, również w miejscowym kościele dla mieszkańców Rzeplina, a także swoich rodziców.
Dnia 18.12. 23 r. w Urzędzie Marszałkowskim woj. Zachodniopomorskiego już po raz kolejny dyrektor szkoły pani Marlena Strzelecka odebrała z rąk Prezesa Szczecińskiego Klubu Olimpijczyka pana dr Marka Kolbowicza podziękowania dla szkoły za wzorową organizację imprez promujących wartości olimpijskie i Olimpijczyków w roku 2023 r.
W tym roku nasza szkoła, pod kierunkiem pani Sylwii Gójskiej i Adrianny Kaniowskiej, po raz kolejny wzięła udział w akcji "Szlachetna Paczka". Jej celem było udzielenie pomocy materialnej potrzebującej rodzinie, dlatego też wraz z nauczycielami, pracownikami szkoły, uczniami i rodzicami zbierano produkty spożywcze i artykuły higieniczne, aby pomóc tej rodzinie, ponieważ znalazła się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Dzięki zaangażowaniu wielu osób przygotowano 9 kartonów produktów, które 16 grudnia wraz z innymi paczkami zostały dostarczone potrzebującej rodzinie.
W imieniu swoim i Ekipy Stargardzkiej Szlachetnej Paczki bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w ww. akcji. Okazane przez Was serce pomoże rodzinie przetrwać ten najcięższy dla nich czas. Poza tym ta akcja pokazała, że potrafimy dzielić się z innymi tym, co mamy i nie jesteśmy obojętni na los drugiego człowieka.
Dziękujemy za wrażliwe serca i wielkie zaangażowanie!
13 grudnia uczniowie klasy VIII w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa zostali przeszkoleni w zakresie strzelania i obsługi bronią konwencjonalną. Zajęcia te stanowią podstawę edukacji obronnej czyli reagowania w sytuacji zagrożenia działaniami wojennymi. Uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności strzeleckie na wirtualnej strzelnicy w zaprzyjaźnionej szkole, Liceum Ogólnokształcącym nr II im. C.K.Norwida w Stargardzie, pod okiem wykwalifikowanych kadetów i majora Wojska Polskiego.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki świąteczne dla Powstańców warszawskich i żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, żyjących w Polsce oraz za granicą. Kartki wykonali na lekcjach plastyki a na historii dopisali w nich życzenia świąteczne i noworoczne. Akcja zorganizowana przez Fundację Pamięci Narodów z siedzibą w Warszawie, na której adres wysłaliśmy pocztę, a która przekaże kartki Bohaterom.
W listopadzie i grudniu uczniowie klasy V uczestniczyli w projekcie międzynarodowym na platformie eTwinning. Projekt „Christmas cards and traditions” polegał na przygotowaniu własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych, wpisaniu do nich życzeń w języku angielskim i polskim a następnie wysłaniu do szkół partnerskich. Dodatkowo przygotowane zostały listy w języku angielskim, z których kraje partnerskie dowiedzą się jak w Polsce obchodzi się święta i jakie tradycje są dla nas najważniejsze.
Kartki zostały wysłane do 14 szkół partnerskich we Włoszech, w Szwecji, Turcji, Hiszpanii, Grecji, Rumunii, Portugalii, Polsce i Czechach.
Dnia 27.11.2023 r. z okazji szkolnych obchodów Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski pod hasłem " Polska wierszem malowana". Jego organizatorkami były panie polonistki: p. Jola Ledwoń oraz p. Anna Nowicka.
W konkursie udział wzięło 22 uczniów z klas IV-VIII. Każdy z nich przygotował recytację jednego utworu poetyckiego o tematyce patriotycznej. W tym roku I miejsce zajęła uczennica z klasy VII – Margarita Durzyńska, który zachwyciła wszystkich piękną recytacją utworu Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Natomiast II miejsce przypadło również uczniowi z klasy VII – Oliwierowi Matelskiemu. W jego wykonaniu mogliśmy usłyszeć niezwykle podniosły wiersz Władysława Broniewskiego pt. „Bagnet na broń”. III miejsce zajęła uczennica z kl. V – Hanna Listos, która przypomniała nam piękny, wzruszający utwór Marii Konopnickiej pt. „Ojczyzna moja”. Pozostali uczestnicy konkursu, chociaż nie zajęli znaczących miejsc, to również zasługują na pochwałę, ponieważ interpretacja prezentowanych utworów była starannie przygotowana, co bardzo podobało się komisji konkursowej.
Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz oceny celujące z języka polskiego. Nie zabrakło też nagród pocieszenia dla pozostałych recytatorów, którzy także otrzymali książeczki o patriotycznej treści. Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu bardzo dziękujemy i zachęcamy do wzięcia w nim udziału w przyszłym roku.
30.11 2023r. Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zamienili naszą szkolną świetlicę w „Pokój wróżb”. Zabawa była wyśmienita! SU, SKW i przedstawiciele klas IV –VIII przygotowali dekoracje oraz wróżby andrzejkowe. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało! Choć wszyscy traktowali je z lekkim przymrużeniem oka, to cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Mogliśmy dowiedzieć się co czeka nas w niedalekiej przyszłości, gdzie będziemy mieszkać, poznać imię swego wybranka, zawód jaki będziemy wykonywać, jakim samochodem będziemy jeździć, jaki prezent otrzymamy i wiele innych. Aby wróżba się spełniła trzeba było za nią zapłacić. Cena jednej wróżby to 5 nakrętek. Zebrane nakrętki przekażemy na zbiórkę dla chorej osoby. Czas zabawy minął tak szybko, że nawet się nie spostrzegliśmy, a trzeba było kończyć. Wszyscy pożegnali się i podziękowali za wspólną zabawę mając nadzieję na kolejne tak radosne spotkania.
6 grudnia w naszej szkole zostały rozegrane mecze mikołajkowe uczniów z rodzicami w piłkę ręczną. W rozgrywkach wzięli udział chętni uczniowie z klas II - VIII. Drużynę rodziców reprezentowali: p.M.Majchrzak, p.C.Majchrzak, p.M.Majchrzak, p.K.Łukaszewicz, p.W.Biskupska, p.M.Chłap, p.D.Chrząszcz, p.A.Lange. Ponadto Rada Rodziców ufundowała wszystkim sportowcom słodki upominek, a świąteczna muzyka umiliła wspólnie spędzony czas.
Dnia 21 listopada 2023r. , jak co roku w naszej szkole , obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Społeczność szkolna zebrała się w świetlicy. Na początku osoba prowadząca przypomniała , czym jest życzliwość , kto to jest osoba życzliwa.
Uczniowie z koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie ,,Uwaga’’. Dotyczyło ono agresji wśród dzieci , pobicia Janka. Dziennikarka podała sposoby rozwiązywania konfliktów , udzielania pomocy osobie pokrzywdzonej i poinformowała o konsekwencjach złego zachowania.
Następnie pani dyrektor wręczyła dyplomy uczniom , którzy zostali wybrani w swoich klasach za okazywanie życzliwości. Na zakończenie cała społeczność uczniowska złożyła przysięgę , że będzie okazywała życzliwość nie tylko 21 listopada , ale także na co dzień.
Na korytarzu szkolnym została ustawiona poczta życzliwości. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego rozdała uczniom przygotowane wcześniej kartki , które można uzupełnić i wrzucić do kartonu. Pod koniec tygodnia kartki zostały wręczone nadawcom. To miłe, że wielu uczniów potrafiło podziękować za okazaną pomoc
24 listopada obchodziliśmy kolejne już urodziny pluszowego misia, tym razem pod hasłem "Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś". Zgodnie ze sportowym duchem naszej szkoły urodziny misia były również na sportowo. Nie zabrakło wesołych konkurencji, rywalizacji, wesołej zabawy przy muzyce, a wszystko w przyjacielskiej atmosferze. Na koniec, na dzieci czekał słodki poczęstunek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne urodziny Pluszowego Misia.
W dniach 13-17 listopada 2023r w naszej szkole odbył się tydzień tabliczki mnożenia zorganizowany w ramach XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Na przerwach uczniowie klas 4-8 kodowali hasła związane z matematyką wykorzystując do tego celu tabliczkę mnożenia w zakresie do 100. Na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych w klasie 4, 5 i 6 uczniowie rozwiązywali zadania z mnożenia i dzielenia oraz wykonywali kodowanie z tabliczką mnożenia. Na lekcjach języka polskiego w klasie 6 i 7 podczas analizy i interpretacji wierszy uczniowie obliczali liczbę wersów w zwrotkach i całym wierszu oraz liczyli akapity w tekstach. Na zajęciach wyrównawczych z języka polskiego w klasach 4-6 – uczniowie zapisywali liczniki i działania matematyczne. Na lekcji informatyki uczniowie klas 4 i 5 rywalizowali o tytuł mistrza tabliczki, zawody polegały na rozwiązaniu jak największej liczby przykładów w ciągu 2 minut. W klasach 6-8 na lekcjach w-f przeprowadzono: wyścigi rzędów, w których oprócz koordynacji wzrokowo- ruchowej były do wykonania zadania z tabliczką mnożenia; zabawy mające na celu znalezienie błędu w przykładach tabliczki mnożenia; zabawy mające na celu uzupełnienia przykładów tabliczki mnożenia; pomiary wymiarów sali do gry w piłkę ręczną, siatkową. nożną i koszykową; indywidualne pomiary dystansu osiągniętego podczas wykonania testu Coopera.
Finałem imprezy był test ze znajomości tabliczki mnożenia. W klasach 4, 5 i 6 na mnożenie i dzielenie w zakresie do 100, natomiast w klasach 7 i 8 na dobieranie dwóch liczb do podanego wyniku. Poprawne rozwiązanie testu owocowało zdobyciem Eksperta Tabliczki Mnożenia. Taki tytuł zdobyło 53 uczniów. Certyfikaty znajomości tabliczki mnożenia zostały wręczone na uroczystym apelu.
21 listopada 2023 uczniowie klas I-III wybrali się na przedstawienie do Stargardzkiego Centrum Kultury na spektakl pt.: „Kopciuszek”. Na dużym ekranie za pomocą światła, piasku i cienia w połączeniu z cudowną muzyką i głosem lektora została przedstawiona opowieść Kopciuszka. Spektakl z piaskowej animacji dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń, a także zobaczenia ulubionej opowieści w innej odsłonie.
10 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jeża. W tym dniu postanowiliśmy przyjrzeć się bardziej sylwetce tego sympatycznego zwierzątka, poznać jego zwyczaje, a także historię nazwy. Ponieważ jeże w przyrodzie zapadły już w sen zimowy, postanowiliśmy zgłębić swoją wiedzę oglądając filmy edukacyjne. Z jednego z nich dowiedzieliśmy się na przykład, że nazwa "jeż" pochodzi od kulinarnych upodobań jeżyków, a oznacza" tego, który je żmije".
Następnym etapem Dnia Jeża było wykonanie jeżyków z masy solnej oraz wykałaczek, a gdy uformowane zwierzątka wyschły, pomalowaliśmy je farbami.
15 listopada uczestniczyliśmy w piątej edycji „ Suchań Floorball Cup 2023”. Rywalizowało 12 drużyn z Rzeplina, Wierzchowa i Suchania. Wszystkie mecze rozegrano systemem każdy z każdym. W klasyfikacji końcowej nasze reprezentacje zdobyły trzecie miejsca. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem a na szczególne wyróżnienie zasługują: Hanna Duklas, Zuzanna Jończyk, Jagoda Molenda, Wiktor Trocha i Marcel Sandomierz. Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!
20 listopada, odbył się w naszej szkole Bal Wszystkich Świętych. Uczniowie ZWP, oddziału zerowego i klas I-III wykazali się dużą pomysłowością i zaprezentowali się w niezwykłych strojach. Na parkiecie można było dostrzec aniołki, postaci ulubionych świętych i błogosławionych. Uczennice Klaudia Michniacka, Antonina Banasiewicz oraz Hanna Jurczyk na wesoło poprowadziły zabawę oraz konkursy.
Był to piękny czas – pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak radośnie przeżytego dnia, a zwłaszcza Radzie Rodziców oraz księdzu za przygotowanie poczęstunku podczas balu.
Przed omówieniem lektury ,,Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa’’ uczniowie klasy V otrzymali instrukcję, jak przygotować lekturę na wieszaku.
Na 2 godzinach lekcyjnych w październiku każdy prezentował swój wieszak. Znalazły się tam informacje o autorze, ciekawostki o lekturze, czas i miejsce akcji, plan wydarzeń, informacje o bohaterach.
Uczniowie wykazali się kreatywnością w wykonaniu pracy. Wieszaki ozdobiły salę. Przygotowane wcześniej wiadomości były wykorzystywane podczas omawiania książki.
Wszyscy stwierdzili, że to ciekawy sposób na przyswojenie lektury .
Proszę obejrzeć zdjęcia, rezultaty pracy uczniów klasy piątej.
Powered by aSc EduPage