Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzię się 21 czerwca 2024 r. w piątek o godz. 8.30.
Przyjazdu do szkoły zgodnie z obowiązującym harmonogramem.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzię się 21 czerwca 2024 r. w piątek o godz. 8.30.
Przyjazdu do szkoły zgodnie z obowiązującym harmonogramem.
Zakończyliśmy cykliczne wyjazdy na basen Aquastar w Stargardzie, gdzie przez cały rok szkolny uczniowie klasy IV i VI, pod okiem instruktorów uczyli się pływać.
Głównym założeniem nauki pływania było wyposażenie uczniów w takie umiejętności i wiadomości pływackie aby mogli bezpiecznie korzystać w przyszłości z akwenów wodnych. Kluczowym zadaniem była adaptacja dzieci do środowiska wodnego, przełamywanie lęków przed wodą oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa podczas korzystania z atrakcji pływalni. W trakcie zajęć wdrożono szereg zachowań prozdrowotnych takich jak: dbałość o higienę osobistą, przeciwdziałanie wadom postawy, hartowanie organizmu, zachęcenie dziecka do aktywnego spędzania czasu wolnego. Nauka pływania służyła również celom wychowawczym: zdyscyplinowania, samodzielności, pracowitości, współdziałania w zespole i współodpowiedzialności za zdrowie własne i innych, przestrzeganie zasad i norm społecznych i regulaminów obowiązujących na pływalni.
Etap nauczania zakończyliśmy dużym sukcesem, uczniowie opanowali podstawowe czynności w wodzie i nauczyli się pływać stylem grzbietowym i kraulem.
W czwartek 13 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I - III pod hasłem „Wiosenne wierszowanie”. Celem konkursu było popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej, promowanie talentów recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wybrane utwory o tematyce wiosennej. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem recytowali swoje wiersze. Wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem jakim było wytypowanie zwycięzców.
Oto zwycięzcy z poszczególnych klas:
klasa I - Izabela Makara
klasa II - Liliana Chłap
klasa III Radosław Rodzoch
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
12 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Dolicach odbył się gminny konkurs wiedzy ogólnej klas II i III o tytuł „Małego Omnibusa”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dolicach, z Dobropola oraz przedstawiciele z naszej szkoły w składzie: Mikołaj Kamiński, Lilianna Chłap z klasy II oraz Fabian Furmankiewicz i Radosław Rodzoch. Zadaniem uczniów było odpowiadać na pytania z zakresu wiedzy matematycznej, polonistycznej jak i ogólnej. Po wyrównanym pierwszym etapie do drugiego , finałowego etapu przeszli: Lilianna Chłap , Radosław Rodzoch oraz uczeń z Dobropola. W końcowej klasyfikacji zwycięzcą został Radosław Rodzoch z kl. III i tym samym otrzymał tytuł „ Małego Omnibusa Gminy Dolice 2024”. Liliana Chłap została drugim wicemistrzem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów.
W kwietniu i maju odbyły się w naszej szkole dwa konkursy języka angielskiego. Pierwszy z nich to „The Big Challenge” konkurs języka angielskiego dla uczniów klas 4-8 SP, który co roku gromadzi ponad 450 tysięcy uczestników w całej Europie. Oprócz sprawdzenia swojego poziomu językowego, uczniowie mogą zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski bez opuszczania szkoły i dodatkowo mogą wygrać wiele atrakcyjnych nagród.
W konkursie udział wzięło 51 uczniów, którzy w ciągu 45 minut rozwiązali 55 zadań na 4 poziomach językowych.
Zwycięzcami zostali:
Poziom I – Tomasz Garstka klasa IV
Poziom II – Anita Młynarska klasa VI
Poziom III – Hanna Pytlarz klasa VII
Poziom IV – Antonina Banasiewicz klasa VIII
Uczniowie otrzymali dyplomy, certyfikaty oraz upominki ufundowane przez organizatorów konkursu.
Tomasz Garstka z klasy IV za uzyskanie najwyższego wyniku punktowego w szkole uhonorowany został dodatkowo medalem.
27 maja uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego, który sprawdzał znajomość słownictwa na odpowiadającym im poziomie języka. Spośród 31 uczestników na każdym z 5 poziomów wyłoniony został zwycięzca:
Klasa IV – Tomasz Garstka
Klasa V – Nikodem Pawlik
Klasa VI – Anita Młynarska
Klasa VII – Hanna Pytlarz
Klasa VIII Antonina Banasiewicz
Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców.
Wszystkie dyplomy i nagrody wręczone zostały podczas uroczystego apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.
Gratulujemy!!!
Dnia 5 czerwca 2024 r. już po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” w kategorii klas IV-VI i VII-VIII, którego organizatorkami były polonistki (p. J. Ledwoń i p. A. Nowicka). Uczestniczyło w nim 18 osób. Jego celem było zachęcenie uczniów do wzbogacenia wiedzy na temat polskiej ortografii i większej dbałości o język pisany. Poza tym jednym z celów tego konkursu było także uświadomienie uczniom roli naszego języka w krzewieniu postaw patriotycznych. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z zadaniami, które wymagały wykazania się wiedzą na temat zasad ortograficznych i zastosowania jej w praktyce. Na rozwiazywanie zadań uczniowie mieli do wykorzystania 60 minut, ale większość z nich ukończyła go przed wyznaczonym czasem. Pierwsza grupa uczniów (klasy IV-VI) miała do rozwiązania 13 zadań , za które mogli zdobyć 52 punkty. Najlepszy wynik w tej kategorii uzyskała Anita Młynarska z klasy VI (49,5 pkt.), zdobywając tytuł „Mistrza Ortografii” w wymienionej kategorii. Natomiast uczniowie z klas VII-VIII musieli zmierzyć się z dziewięcioma zadaniami, wśród których był także tekst do uzupełnienia odpowiednią głoską (ż, rz, h, ch, ó, u). Poza tym uczniowie musieli wykazać się znajomością innych zasad ortograficznych. Za wszystkie zadania można było zdobyć 40 punktów. Najlepszy wynik w tej grupie uczniów uzyskała Hania Pytlarz z klasy VII (23 pkt.) i została „Mistrzem Ortografii” w kategorii klas VII-VIII. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu ortograficznego dziękujemy za udział i zapraszamy do wzięcia w nim udziału w przyszłym roku szkolnym.
Trzeciego czerwca 2024 roku uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy. Podróż minęła bardzo szybko. W trakcie jej trwania uczniowie oswajali się z zagadnieniami przyrodniczymi wypełniając karty pracy.
Pierwsza część zwiedzania miała na celu poznanie nowych gatunków roślin, drzew oraz zapoznanie się ze stylami architektonicznymi krajobrazów. Odkrywanie Ogrodów Hortulus odbyło się z przewodniczką, która opowiadała o roślinach i zwierzętach napotykanych w ogrodach. Zwiedziliśmy między innymi ogród czterech pór roku i ogród celtycki. Można było w nich sprawdzić, które drzewo odpowiada naszej dacie urodzenia i jakie cechy są nam dzięki temu przypisane. Następnie udaliśmy się do labiryntu. Tam uczniowie byli uczestnikami gry terenowej, w trakcie której mieli za zadanie odnaleźć ukryte symbole i oznaczyć je na kartach. Jednej z grup udało się ustalić miejsce położenia wszystkich 10 ukrytych symboli. Kolejną atrakcją było wejście na wieżę widokową z której można było podziwiać całe okolice, aż po horyzont. Odpoczynek przy posiłku w pobliskiej kawiarence posłużył wymianie wrażeń po wszystkich atrakcjach. Dodatkowo poruszaliśmy tematykę świata zawodów w napotkanych miejscach, między innymi: ogrodnika, przewodnika, kierowcy.
Pomimo niesprzyjającej pogody, dość niskiej temperatury i wiejącego wiatru uczniowie podczas wycieczki bardzo dobrze się bawili.
07 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnych obchodach Dni Olimpijczyka w Suchaniu. W ramach sportowego święta szkoły odbył się VIII Bieg Kusego. Trasy przełajowe nasi zawodnicy i zawodniczki pokonywali z uczniami z Dolic, Dobrzan, Ińska, Chociwla, Recza, Dębic, Marianowa oraz Suchania. Biegi odbywały się w poszczególnych kategoriach wiekowych klas 4-8 na dystansie 800 metrów i 1000 metrów dla chłopców z klasy ósmej. Zmaganiom towarzyszył kulturalny doping i wspaniała sportowa rywalizacja. Dumni ze swojego wyniku byli wszyscy uczniowie, zarówno ci bisko jak i dalej od podium. GRATULUJEMY.
Oto medalowe miejsca naszych uczennic:
Nadia Kotwas- 1 miejsce
Amelia Molenda- 1 miejsce
Zofia Kamińska- 2 miejsce
Hanna Dulkas- 3 miejsce
Tak spędzony czas to znakomita promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Oby spośród uczestników tych zawodów wyrósł niejeden przyszły reprezentant Polski i Olimpijczyk.
Zachęcamy do obserwacji zmagań sportowców z całego świata na arenach olimpijskich podczas odbywających się niebawem Igrzysk Olimpijskich
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu od 26 lipca ( piątek) do11 sierpnia (niedziela)
W oczekiwaniu na największe sportowe wydarzenie tego roku, czyli Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, 5 czerwca w naszej szkole odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III. Jak przystało na prawdziwą olimpiadę, sportową rywalizację poprzedziło uroczyste wciągnięcie na maszt flagi olimpijskiej i zapalenie znicza olimpijskiego. Po prezentacji zespołów i krótkiej rozgrzewce sportowcy przystąpili do rywalizacji.
Stając na starcie poszczególnych konkurencji, mali sportowcy musieli wykazać się szybkością, zwinnością oraz umiejętnością współdziałania w zespole. Rywalizacja była bardzo zacięta. Oto wyniki sportowych zmagań:
I miejsce i złoty medal - SP Dolice
II miejsce i srebrny medal - SP Rzeplino
III miejsce i brązowy medal - Filia SP Dolice z Dobropola
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.
28 maja 2024 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Pomimo początkowo niesprzyjającej pogody czekało na nas wiele atrakcji. Podziwialiśmy olbrzymie dinozaury i różnorodną przyrodę. Przeszliśmy leśną ścieżką edukacyjną, gdzie spotkaliśmy się z prehistorycznymi gadami. Z ciekawością oglądaliśmy pierwsze płazy, ogromne ważki oraz stanęliśmy oko w oko z dinozaurami. Uczniowie chętnie uczestniczyli w warsztatach, podczas których dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek. Nie zabrakło nam również czasu na smaczny posiłek oraz atrakcyjny wypoczynek na placu zabaw. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.
Dnia 4.06.2024r. w naszej szkole urządziliśmy DZIEŃ PIŻAMY – dzień, w którym wszyscy bez wyjątku mogli chodzić w piżamie, szlafroku, kapciach…. Ten drobny gest, który wszystkim uczniom, a także nauczycielom dał powody do uśmiechu jest symbolicznym gestem solidarności z dziećmi chorymi, przebywającymi na oddziałach onkologicznych. Samorząd Uczniowski naszej szkoły poprzez zorganizowanie tego dnia chciał zwrócić uwagę na zdrowie i empatię oraz okazać solidarność z dziećmi nieuleczalnie chorymi dla, których piżama jest niestety ubiorem codziennym. Dziękujemy za mile spędzony dzień.
29 maja br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęć sportowych w parku trampolin Fun Jump w Szczecinie. Pod okiem instruktorów korzystali: z basenów z gąbkami, areny z koszami do ćwiczeń wyskoków i wsadów, ścieżki akrobatycznej, trampolin sportowych, areny do gry w zbijaka czy różnych ćwiczeń ninja warrior z uchwytami. W tym niesamowitym miejscu, każdy z uczestników mógł odkryć swoje umiejętności ruchowe, w szczególności do akrobacji w powietrzu. Miłym zwieńczeniem intensywnego treningu była degustacja lodów ufundowana przez Radę Rodziców.
Lepienie z plasteliny to jedna z najlepszych aktywności rozwijających motorykę, zdolności manualne i sprawność dłoni. Jest to także znakomita zabawa pobudzająca dziecięcą wyobraźnię. 24 maja dzieci z oddziału zerowego lepiły z plasteliny wybrane zwierzęta i umieszczały je w zabudowanej z różnego rodzajów materiałów zagrodzie. A oto efekty naszej pracy...
Kolejny już rok szkolny szkoła bierze udział w programie edukacyjnym ,,Zdrowo i Sportowo". Patronat honorowy nad akcją ,,Zdrowo i Sportowo” pełni Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.
Nasze dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas 0-8 na przełomie całego roku szkolnego uczestniczyły w wielu działaniach podporządkowanych celom zdrowotnym, rekreacyjnym i sportowym programu. Najmłodsze klasy wiele zajęć poświęcały na udział w zabawach i grach sportowych oraz realizowały w swoich salach różne zadania prozdrowotne związane ze zdrowym odżywianiem, odpoczynkiem i sposobami dbania o higienę.
W ramach akcji Zdrowo i Sportowo pokazujemy dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, promujemy aktywność fizyczną czy też ogólnie aktywność ruchową. Wskazujemy ile przynosi ona radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie oraz jak buduje relacje z innymi członkami grupy. Poprzez zadania akcji chcemy wzmacniać i zwiększać ich pewność siebie, poprawić ich pamięć i koordynację, uczyć zasad fair play i współpracy podczas wspólnych działań oraz zwiększać świadomość rodziców, nauczycieli i uczniów w przeciwdziałaniu pandemii chorób cywilizacyjnych (w tym nadwagi i otyłości, cukrzycy typu 2, wad postawy).
W jakości ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości- a zdrowe nawyki trwają przez całe życie.
Dnia 28 maja 2024 r. odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego z udziałem zaproszonych policjantów – aspiranta Moniki Chłap, starszego aspiranta Krzysztofa Rodzocha, którzy również są rodzicami naszych uczniów. Podczas zajęć policjanci omówili szczegółowo sposób rekrutacji do policji, przedstawili czym zajmują się poszczególne wydziały, a także odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 7 i 8. Podczas spotkania uczniowie mogli pobrać swoje odciski palców, zapoznać się z wyposażeniem umundurowania. Lekcja z doradztwa zawodowego była interesująca i przybliżyła uczniom kolejny ciekawy zawód.
Dyrekcja szkoły serdecznie podziękowania kieruje do Rodziców i Nauczycieli za przygotowanie Święta Szkoły z okazji nadania szkole imienia Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły tego dnia uczestniczyli w wielu zajęciach pod hasłem „Edukujesz – Ratujesz”.
Było to święto inne niż zazwyczaj. Mimo, iż harmonogram zawierał wiele sportowych wydarzeń, uroczysty apel z udziałem wójta Gminy Dolice zmuszeni zostaliśmy przez niesprzyjające warunki atmosferyczne do przearanżowania tego dnia.
Od pierwszej lekcji nasi uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach , które były prowadzone nie tylko przez naszych nauczycieli, ale również przez zaproszonych gości. Pielęgniarka pani Jolanta Klara przeprowadziła warsztaty z udzielania pierwszej pomocy z uczniami. Następnie pani Ewelina Wardziak z Powiatowej Inspekcji Sanitarno – Epidomiologicznej spotkała się z uczniami i przeprowadziła pogadankę w klasach starszych na temat: „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” oraz w klasach młodszych o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Na zaproszenie szkoły odwiedzili nas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, którzy opowiedzieli o swojej pracy , a także przeprowadzili pokaz z psem policyjnym. Klasy starsze mogły się wykazać wiedzą sportową podczas „Quizu z wiedzy o olimpizmie” oraz zaprezentowały różne dyscypliny olimpijskie na plakatach. Zaś klasy młodsze przygotowały plakaty informujące o potrzebach czworonogów. Została wykonana również gazetka na temat praw zwierząt. Na wszystkich młodszych i starszych uczniów czekał poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Można było zjeść kiełbaskę z grilla, watę cukrową czy też popcorn oraz pyszne ciasto upieczone przez rodziców. Dodatkowo miłą niespodzianką były kolorowe warkoczyki wykonywane przez mamy naszych uczniów.
Dla spragnionych sportowych rywalizacji informujemy, że na naszych uczniów czeka jeszcze miasteczko rowerowe, Gminna Olimpiada Sportowa, biegi w Suchaniu oraz inne zawody sportowe. Zaś ekologów czeka sadzenie krzewów z panią E. Jarosz, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Choszczno.
Dnia 10 maja 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, do przygotowania uroczystości zostali zaangażowani uczniowie od klasy I do VIII .
Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Przedstawienie miało formę sejmiku uczniowskiego , podczas którego prowadzący przypomnieli ważne wydarzenia , które doprowadziły do uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 Maja .
Usłyszeliśmy wiele wierszy patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy I , II , III , IV , V, VI , VII i VIII , np. : ,Ojczyzna bliskie słowo’’, ,,Biją dzwony ‘’ ,,Trzeci Maj’’, ,,Radosny dzień ‘’ , ,,Rocznica’’, ,,Czy to można zrozumieć?’’. Jeden uczeń z klasy V w roli marszałka odczytał najważniejsze postanowienia obrad Sejmu Czteroletniego , a drugi wcielił się w rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego , który złożył przysięgę na znak uchwalenia Konstytucji. Sejmik miał na celu odpowiedzieć na pytanie : Czym dla nas jest Ojczyzna , Naród , Wolność?
Przedstawienie uświetniły piosenki , również w wykonaniu uczniów klas I-VII , np.:
,, Niechaj mnie Zośka o wiersze nie prosi’’ , ,,Jak długo na Wawelu ‘’ , ,,Witaj majowa jutrzenko’’, ,,Polonez 3 Maja’’ , ,,Hymn konstytucji 3 maja’’ , ,, Tu wszędzie jest moja ojczyzna’’, ,,Jest takie miejsce . Wszyscy uczniowie byli odświętnie ubrani.
20 maja 2024r. odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunków” w Dobropolu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich Liliana Chłap, Aleksandra Majchrzak i klas trzecich Antonina Wiewióra, Fabian Furmankiewicz. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia, wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Mistrzem Rachunków klas drugich została Aleksandra Majchrzak- serdecznie gratulujemy.
Powered by aSc EduPage