WTOREK: odjazdy ze szkoły
AUTOBUS II RŚ.
- 13.05. Bralęcin
- 13.20. Krępcewo
- 13.30. Strzebielewo Przewłoki Kolin
- 14.55. Bralęcin
-15.10. Krępcewo Strzebielewo Przewłoki Kolin k. Kolin
BUS KM.
- 13.05. Lipka
- 13.45. Trzebień
WTOREK: odjazdy ze szkoły
AUTOBUS II RŚ.
- 13.05. Bralęcin
- 13.20. Krępcewo
- 13.30. Strzebielewo Przewłoki Kolin
- 14.55. Bralęcin
-15.10. Krępcewo Strzebielewo Przewłoki Kolin k. Kolin
BUS KM.
- 13.05. Lipka
- 13.45. Trzebień
PORANNE ODJAZDY Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI DO SP RZEPLINO: 02.09.2024 r.
AUTOBUS I JR.:
- 7.35. – K. Kolin – 7.40. Kolin
- 7.55. - Bralęcin
AUTOBUS II RŚ.:
- 7.40. – Strzebielewo – 7.45. Przewłoki – 7.55. Krępcewo
BUS JL.:
- 7.40. - Trzebień
- 8.00. - Lipka
ODJAZDY Z SP RZEPLINO DO POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI: 02.09.2024 r.
AUTOBUS II RŚ.:
- 9.25 – Bralęcin
- 9.35. – Krępcewo – Strzebielewo – Przewłoki- 9.55. – Kolin – k. Kolin
BUS KM.:
- 9.25. – Trzebień
- 9.40. - Lipka
Szanowni Państwo,
od 1 października 2024 r. wchodzą w życie przepisy regulujące pakiet świadczeń programu Aktywny Rodzic dla rodziców dzieci do lat 3. W załączeniu przesyłamy materiał merytoryczny na temat programu.
Program Aktywny Rodzic ma ułatwić rodzicom i opiekunom pogodzenie zadań związanych z rodzicielstwem i aktywizacją zawodową. Zacznie obowiązywać od 1 października 2024 roku.
Z programu Aktywny Rodzic można otrzymać następujące świadczenia:
Więcej informacji na temat programu Aktywny Rodzic znajduje się na stronie internetowej: zus.pl/aktywnyrodzic.
W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Centrum Kontaktu Klientów ZUS, pod nr tel. 22 560 16 00 lub do wizyty w placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Informacje na temat programu Aktywny Rodzic można również uzyskać:
· poprzez Formularz kontaktowy zapytania ogólnego,
· wysłanie pytania na adres: cot@zus.pl,
· po zalogowaniu do PUE/eZUS przez opcję „Zadaj pytanie ZUS”.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Dąbek
Kierownik Inspektoratu – Kierownik Obsługi Klientów
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Oddział w Szczecinie
Inspektorat w Stargardzie
ul. Składowa 2
Serdecznie zapraszamy dzieci z oddziału zerowego wraz z rodzicami na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się w środę 21 sierpnia o godzinie 16.30. Zajęcia będą miały charakter aktywny, więc mile widziany jest niekrępujący, wygodny strój.
Zapraszamy nowych przedszkolaków wraz z rodzicami na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się w czwartek 22 sierpnia o godzinie 16.30. Zajęcia będą miały formę aktywną, więc mile widziany będzie wygodny i niekrępujący ruchów strój.
Uwaga! Ważne informacje dla rodziców
► Od 1 września 2024 r. dzieci uchodźcze z Ukrainy zostaną objęte obowiązkiem edukacji w polskiej szkole, czyli:
• rocznym przygotowaniem przedszkolnym w tzw. zerówce,
• obowiązkiem szkolnym w szkole podstawowej,
• obowiązkiem nauki w szkołach ponadpodstawowych.
► Wypłata świadczeń 800+ oraz Dobry Start będzie uzależniona od realizacji obowiązku edukacji w polskiej szkole.
► Dzieci z Ukrainy będą miały możliwość dodatkowej, bezpłatnej nauki języka polskiego - minimum 4 godziny w tygodniu.
► Dzieci będą miały możliwość korzystania z pomocy asystenta międzykulturowego. Wyjątki
► Uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej w Polsce nie będą musieli zdawać egzaminu z języka polskiego na egzaminie ósmoklasisty.
► W roku szkolnym 2024/2025 naukę online w systemie ukraińskim będą mogli kontynuować jedynie uczniowie ostatniej klasy szkoły ponadpodstawowej w Ukrainie, którzy w roku 2025 przystępować będą do ukraińskiej matury. Edukacja jest prawem każdego dziecka Dobra edukacja to szansa na dobrą przyszłość. Polska szkoła jest odpowiednio przygotowana, by przyjąć dzieci przybyłe z Ukrainy, zapewnić im odpowiednie wsparcie, opiekę i bezpieczeństwo.
Więcej informacji na stronie: www.men.gov.pl.
UCZNIOWIE Z UKRAINY W POLSKICH SZKOŁACH Увага! Важлива інформація для батьків
► З 1 вересня 2024 року діти біженців з України будуть охоплені обов’язком навчання в польській школі. ► Обов’язок стосується:
• однорічної дошкільної підготовки у т. зв. «нульовому класі»,
• обов’язкової шкільної освіти у початковій школі,
• обов’язкового навчання в післяпочатковій школі.
► Виплата допомоги «800+» та «Добрий старт» буде залежати від виконання обов’язку навчання в польській школі.
► Діти з України матимуть можливість додатково безплатно вивчати польську мову - мінімум 4 години на тиждень.
► Діти матимуть можливість користуватися допомогою міжкультурного асистента. ВИНЯТКИ
► Учні VIII класу початкової школи у Польщі не муситимуть здавати іспит з польської мови на підсумковому іспиті за восьмий клас.
► У 2024/2025 навчальному році продовжувати навчання в онлайн-форматі, тобто дистанційно, зможуть лише учні випускного класу загальноосвітньої школи в Україні, які у 2025 році складатимуть іспити на український атестат про повну загальну середню освіту. Освіта - це право кожної дитини Хороша освіта - це шанс на хороше майбутнє. Польські школи належним чином підготовлені до прийому дітей, які приїжджають з України, щоб забезпечити їм належну підтримку, турботу та безпеку. Більше інформації: www.men.gov.pl. УЧНІ З УКРАЇНИ В ПОЛЬСЬКИХ ШКОЛАХ
Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem
W maju tego roku obchodziliśmy 20- stą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tego powodu 12 czerwca w naszej szkole odbył się międzyklasowy quiz „ Jestem Europejczykiem”. Przedstawicieli klas 4- 8 podzielono na 5 zespołów. Do wykonania było aż 10 zadań, polegających min. na:
rozpoznawaniu po konturach państw,
ułożeniu puzzli,
podaniu kraju oraz dyscypliny sportowców,
odgadnięcie na podstawie opisu państwa,
rozpoznanie języka, w którym wykonywana jest piosenka oraz
dopasowanie do kraju charakterystycznej potrawy.
Wygrała grupa w składzie: Hania Jurczyk, Oliwier Matelski, Jakub Chrząszcz, Gracjan Kochanowski i Fabian Sidorowicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie przekąski. Zwycięski zespół otrzyma nagrody na apelu kończący ten rok szkolny.
Za nami kolejny rok ciężkiej, wytrwałej pracy. Gratulujemy wszystkim Wam wytrwałości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Przed nami czas swobody i wypoczynku. Wypoczywajcie więc i gromadźcie siły na nowy rok szkolny. Życzymy Wam bezpiecznego wypoczynku, ogrzanego słońcem; miłych spotkań, trwałych przyjaźni, okazji do uśmiechu, wielu wspaniałych chwil i szczęśliwego powrotu do szkoły.
Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym
1. PRZYBORY PLASTYCZNE:
2. PLECAK
3. KAPCIE I WOREK
5. STRÓJ NA GIMNASTYKĘ( biała koszulka, spodenki)
6. CHUSTECZKI HIGIENICZNE I NAWILŻANE
7. MAŁY NOTESIK DO KORESPONDENCJI
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA
- kredki grube Bambino lub Jumbo,
- temperówka,
- farby plakatowe,
- plastelina,
- piórnik (najlepiej nierozkładany),
- klej, nożyczki,
- blok rysunkowy kolorowy,
- blok techniczny biały i kolorowy,
- bibuła,
- teczka na prace plastyczno – techniczne,
- notesik do korespondencji,
- kapcie i woreczek, który będzie pozostawiany w szatni,
- komplet ubrań na zmianę wraz z bielizną (majteczki, skarpetki,
rajstopy lub legginsy, spodnie, koszulka na krótki rękaw, sweterek,
bluza),
- chusteczki higieniczne i nawilżane,
- plecak (najlepiej taki, aby zmieścić w nim książkę formatu A4
lub na przykład książki do biblioteki szkolnej).
"Coś się kończy, coś zaczyna..."
20 czerwca zakończyliśmy rok szkolny w naszym przedszkolu. W tym dniu wszystkie przedszkolaki odświętnie ubrane i bardzo przejęte zaprezentowały swoje umiejętności, recytując wierszyki, śpiewając piosenki oraz prezentując do nich wspólnie wymyśloną choreografię. Wszystkiemu przyglądali się nie mniej przejęci rodzice. Po części artystycznej nastąpił moment wręczania dyplomów dla dzieci, które od września rozpoczną edukację w oddziale zerowym, a następnie dla przyszłych starszaków. Dzieci otrzymały również książeczki ufundowane przez Radę Rodziców oraz słodkie upominki. Również Pani Dyrektor skierowała kilka słów do rodziców oraz dzieci, dziękując za miniony rok. Po wzruszających pożegnaniach nadszedł dla dzieci czas na zasłużony odpoczynek i nabieranie sił do dalszej nauki i zabawy.
ZDROWYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!
21 czerwca 2024 r. odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024 r. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: wójt Gminy Dolice pan Paweł Nowakowski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Dolice pan Łukasz Ober, radny Gminy Dolice pan Krzysztof Łukaszewicz, skarbnik Rady Rodziców pani Dominika Banasiewicz, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice naszych uczniów oraz uczniowie. Podczas apelu uczniowie klas IV – VIII otrzymali z rąk dyrektora szkoły pani Marleny Strzeleckiej świadectwa z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce oraz minimum bardzo dobre zachowanie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Ponadto uczniom zostało wręczone stypendium motywacyjne za bardzo dobre wyniki w nauce. Stypendium otrzymali: Kotwas Nadia, Makara Wojciech, Sokołowska Antonina, Duklas Hanna, Wiewióra Amelia, Klara Agata, Pytlarz Hanna. Natomiast wójt Gminy Dolice wręczył uczniom Wojciechowi Makarze, Antoninie Sokołowskiej, Hannie Pytlarz stypendia za średnią minimum 5,3 oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie. W czasie akademii odebrali nagrody również uczniowie za udział w konkursach przedmiotowych i artystycznych . Na uwagę i gratulacje zasługują również uczniowie Michał i Mateusz Łukaszewicz , którzy w ciągu całego roku szkolnego nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej i oni otrzymali za 100% frekwencję nagrody książkowe. Uczniem z najlepszym wynikiem w szkole została Hanna Pytlarz.
Zanim rozpoczęła się część artystyczna nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy siódmej oraz odbyło się wręczenie świadectw ukończenia szkoły uczniom klas ósmych przez wychowawczynię panią Annę Nowicką i dyrektor szkoły panią Marlenę Strzelecką. Przed rozpoczęciem części artystycznej dyrektor szkoły podziękowała wszystkim rodzicom za współpracę na rzecz szkoły, do uczniów popłynęły gratulacje za osiągnięte wyniki w nauce, konkursach oraz życzenia słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Na koniec uroczystości absolwenci zaprosili wszystkich na część artystyczną
7 czerwca 2024 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Sebastian Ulatowski, Hubert Wąsiewicz, Igor Taube, Nikodem Pawlik i Fabian Sidorowicz uczestniczyła w zawodach wędkarskich zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Dolicach i PZW „BRZANA”.
Zawody składały się z czterech konkurencji: testu wiedzy ekologiczno – wędkarskiej, rzutów w 3 –boju spinningowym i rzutów do celu oraz łowienia spławikowego na jeziorze Pyrzyckim.
O wygranej decydowały punkty zdobyte we wszystkich konkurencjach.
Trzecie miejsce zajął Igor Taube. Pozostali uczestnicy także otrzymali upominki i dyplomy.
Po zawodach na wszystkich czekała kiełbasa z grilla, napoje i słodkie przekąski.
Pogoda dopisała, więc wszyscy zgodnie oświadczyli, że zawody się udały i wrócą tu za rok.
Uczniowie klasy drugiej w tym roku szkolnym przystąpili do V edycji projektu „Czytam z klasą-lekturki spod chmurki” pod kryptonimem NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI. Projekt ten składał się z trzech modułów do których po wybraniu przez uczniów i przeczytaniu lektury wykonywali zadania. W trakcie tego projektu uczyli się jak być dobrym dla ludzi, zwierząt i roślin. Projekt zachęcił uczniów do wypożyczania i czytania książek. Uczniowie rozwijali wyobraźnię i wrażliwość poprzez codzienne czytanie książek.
Czytanie książek stało się dla uczniów świetną zabawą dzięki, której pielęgnowali DOBROCZYNNOŚĆ.
20 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w Oddziale Zerowym. Dzieci pięknie recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki. Każdy uczeń otrzymał dyplom, książkę oraz słodki upominek. Podczas uroczystości głos zabrała dyrektor Marlena Strzelecka, która pochwaliła wychowanków za udane przedstawienie. Gratulacje i udanego wypoczynku!
W dniach 18-19.06.2024 r. odbyły się w naszej szkole dni matematyki pod hasłem ,,Liczby i ich symbolika". Na dodatkowych zajęciach matematycznych uczniowie wykonali bardzo interesującą tematyczną prezentację w formie papierowej, która została wywieszona na gazetkach.
Podczas trwających rozrywek logicznych, uczniowie klas 1-8 sprawdzili swoje umiejętności matematyczne oczekując na kolejną partię gry w warcaby bądź w szachy. Przygotowane były ciekawe i rozmaite zestawy zadań matematycznych do rozwiazywania. Uczniowie układali puzzle, pokonywali labirynt logiczny, a także tworzyli prace plastyczne na podstawie wyników działań. Z tych zadań korzystali zarówno uczestnicy rozgrywek jak i kibice.
Połączenie turnieju szachowo- warcabowego z zadaniami matematycznymi daje wiele zalet, bo te gry dają się ująć w reguły matematyczne, poprawiają zdolności geometryczne, pomagają w pobudzaniu wyobraźni przestrzennej i uczą logicznego myślenia.
Dnia 14 czerwca 2024 r. odbył się w naszej szkole bal ósmoklasisty. Podczas balu uczniowie w odświętnych strojach zatańczyli poloneza dla zaproszonych nauczycieli i rodziców. W dalszej części uroczystości był przygotowany przez rodziców poczęstunek oraz autorstwa uczniów klasy ósmej krótki film przypominający wydarzenia z życia klasy. Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami spędzili wspólnie miły wieczór.
Tuż przed końcem roku szkolnego rozegrane zostały Mistrzostwa szkoły w warcaby i kolejnego dnia Mistrzostwa szkoły w szachy. Gry te uczą logicznego myślenia, spokoju ducha, umiejętności przewidywania i planowania, kształtują zdolność koncentracji i analitycznego myślenia, zwiększają IQ .
Początek zawodów to dla uczniów duża niepewność. Losowanie numerów przyporządkowywało uczniów do jednej z trzech grup. W grupie można było spotkać się z uczniem z klasy I jak i VIII. W grupach zawodnicy grali systemem ,,każdy z każdym”. Trzy godzinne półfinałowe zmagania logiczne wyłoniły dziewięcioro finalistów, którzy zmierzyli się w finałowym etapie. Trema szybko minęła, dekoncentracja zamieniła się w spokojne analityczne myślenie oraz strategiczne posunięcia.
Finałowe rozgrywki zarówno w warcaby jak i w szachy stały na bardzo wysokim poziomie. Do ostatnich partii nie było wiadomo kto zostanie zwycięzcą. Uczniowie zmierzyli się nie tylko z przeciwnikiem, ale również z presją czasu, bowiem wszystkie partie były rozgrywane na czas. Zawodnicy byli zdani na samodzielną pracę, twórczość ruchów, intuicję i umiejętność podejmowania decyzji wykorzystując wiedzę by nie wykonać przypadkowych ruchów, bez większego planu.
18 czerwca 2024 roku Szkolne Mistrzostwa gry w warcaby klas II-VIII
klasyfikacja indywidualna:
I miejsce- Radosław Rodzoch z klasy III – 17 pkt
II miejsce- Kuba Makara z klasy VI - 16 pkt.
III miejsce- Sebastian Ulatowski z klasy VIII- 16 pkt.
19 czerwca 2024 Szkolne Mistrzostwa gry w szachy klas I-VIII
klasyfikacja indywidualna:
I miejsce- Wojciech Makara z klasy IV- 16 pkt.
II miejsce- Radosław Rodzoch z klasy III- 12 pkt.
III miejsce- Sebastian Ulatowski z klasy VIII- 10 pkt.
O warcabach pisaliśmy wcześniej, gdy uczniowie grali rozgrywki klasowe. Zatem kilka słów o szachach. Szachy to jedna z najstarszych do dziś istniejących gier. Znawcy podają, że może być ona tak stara, jak cyfra “0”. Na przestrzeni wieków przechodziła wiele metamorfoz i zmian, by w końcu stać się grą, którą znamy z dzisiejszych czasów. To strategiczna gra planszowa przeznaczona dla dwóch graczy. Za kolebkę szachów uznawane są Indie. Są oficjalnie uważane za sport przez Międzynarodową Komisję Olimpijską. To aktywność, która ma zasady, jest konkurencją, i wymaga stałego treningu i doskonalenia umiejętności. Nie są wprawdzie sportem olimpijskim, choć od lat 20. zeszłego wieku oficjalnie organizowane są olimpiady szachowe.
Uczestnikom dziękujemy za wspaniałe emocje i sportową rywalizację w duchu fair play.
ODNALEZIENIE SWOJEJ GRUPY DAJE POCZUCIE PRZYNALEŻNOŚCI,
ZWIĘKSZA WIARĘ W SIEBIE I POPRAWIA SAMOOCENĘ
Powered by aSc EduPage