Strona główna
Świąteczne projekty międzynarodowe klasy III, IV, V i VI
Na początku grudnia zakończyliśmy trzy świąteczne projekty międzynarodowe na platformie eTwinning.
Klasa IV przygotowała i już otrzymała ze szkoły w Hiszpanii własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które można podziwiać w klasie nr 9. W tym samym projekcie klasa III przygotowała piękne kartki, które trafiły do szkół w Turcji, Włoszech, Grecji, Portugalii i Francji.
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt
28 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt rocznik 2010 i młodsze. W zawodach rywalizowało dziewięć szkół, a rozgrywki przeprowadzono w trzech grupach. Drużyna naszej szkoły w składzie: Z.Lange, J.Molenda, O.Młodawska, Z.Bańburska, A.Michalak, A.Klara, M.Durzyńska, H.Duklas, V.Holovko, Z.Jończyk, A.Młynarska, L.Sandomierz, M.Górecka zdobyła III miejsce. Zawodniczki otrzymały statuetkę i pamiątkowy dyplom.
Bal Wszystkich Świętych
38Dnia 21 listopada w naszej szkole odbył się bal dla uczniów klas I-III i przedszkola. Nie był to zwykły bal, ale Bal Wszystkich Świętych. Zorganizowany został przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami panią Agnieszką Jagodzińską, panią Adrianną Kaniowską i panią Sylwią Gójską.
Bezpieczna droga do i ze szkoły
W Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie odbyło się spotkanie uczniów kl. 0-III z przedstawicielami Posterunku Policji w Dolicach. Spotkanie miało na celu przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, szczególnie w drodze do i ze szkoły.
Podczas spotkania policjanci omówili następujące zagadnienia:
LEPORELLO
5Leporello, czyli kreatywny sposób na omówienie lektury w klasie trzeciej.
O tym, że praca z lekturą nie musi być nudna, przekonali się uczniowie klasy trzeciej. W ramach lekcji poświęconych na analizę lektury „Kajtkowe przygody” Marii Kownackiej, otrzymali propozycję innego sposobu omówienia lektury. Wykonali książeczki, składające się jak harmonijka. „Leporello”, jest to rodzaj składanej książeczki, wypełnionej graficznymi notatkami, które dotyczą życia bohaterów, wydarzeń, zjawisk, wątków itp. Otwieranie poszczególnych stron i zamykanie ich to, jak odkrywanie kolejnych, nowych tajemnic ukrytych w obrazach i słowach. Zapełnianie poszczególnych stron sprawia wiele radości. Uczniom spodobała się taka forma pracy z lekturą, z dumą prezentowali swoje dzieła na forum klasy.
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
2W dniach 11-15 listopada 2024r. w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zorganizowany w ramach XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W szkolnej świetlicy odbyły się rozgrywki w gry planszowe: Mnożenie do 30, Zakryte okienka, Domino oraz łamigłówki m.in. Magiczna tabliczka mnożenia, Rysujemy mnożenie, Wesołe mnożenie, Układanka, Matematyczny kwiatek, Ukryte liczby. W klasach IV-VII na lekcjach plastyki uczniowie wykonali plakaty „Rymowana tabliczka mnożenia”. W klasach IV-VI na lekcjach techniki uczniowie zaprojektowali i wykonali gry planszowe oraz domina związane z tabliczką mnożenia. W klasa IV-VIII na lekcjach historii została przedstawiona historia tabliczki mnożenia. W klasach III uczniowie przypominali tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw „Okrągłe domino”, „Łapki”, karty Grabowskiego oraz gry planszowej tabliczka mnożenia. W klasach VI-VIII na lekcjach w-f prz
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY WOSKIEM POLEWANE, WRÓŻBY ZAWSZE DOBRE, CHOĆ NIESPODZIEWANE :)
38Dnia 29.11.2024r. w klasach pierwszych odbyły się ANDRZEJKI.
Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie do tradycji tego święta. Dzieci nauczyły się piosenki "Andrzejkowe wróżby" i zaczęła się zabawa ;)
Wróżby, lanie wosku, atmosfera tajemniczości oraz słodki poczęstunek umiliły ten czas.
Było magicznie :)
Wycieczka do Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY
23Dnia 26.11.2024r. klasy Ia, Ib oraz klasa IV pojechały na wycieczkę do Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY.
Wycieczka ta była połączeniem historii, nauki i innowacji. Dzieci odkrywały przeszłość, doświadczały teraźniejszości i mogły zobaczyć w jaki sposób kształtuje się przyszłość. Brały również udział w warsztatach, których tematem były maszyny oblężnicze.
25 listopada- Światowy Dzień Misia :)
25"Misie duże, misie małe
do zabawy doskonałe.
I te ze sterczącym uszkiem,
i te z bardzo dużym brzuszkiem."
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III brały udział, jak przystało na szkołę Olimpijczyków Polskich, w zabawach na sportowo z misiami.
Moja Szkoła Zdrowa Szkoła
Szanowni Państwo,
W ramach kampanii #MojaSzkołaZdrowaSzkoła przeprowadzona została akcja ważenia tornistrów/plecaków uczniów zamieszkujących w województwie zachodniopomorskim. Wyniki akcji wskazują na konieczność zwrócenia uwagi na wagę oraz sposób użytkowania tornistrów/plecaków przez dzieci. Poniżej przedstawiamy zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące wyboru oraz prawidłowego użytkowania tornistrów/plecaków, aby zapobiegać negatywnym skutkom zdrowotnym, takim jak bóle pleców czy wady postawy. Zalecenia dotyczące wyboru tornistra/plecaka: 1. Waga tornistra: Nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała ucznia. 2. Usztywniona ścianka: Tornister powinien mieć usztywnioną tylną ściankę, która przylega do pleców dziecka. 3. Równomierne rozłożenie ciężaru: Najcięższe przedmioty powinny znajdować się na dnie a lżejsze wyżej. 4. Szerokie i równe szelki: Zapewniają odpowiednie podparc
Polska wierszem malowana
W naszej szkole, dnia 27.11.2924r., odbył się wyjątkowy konkurs recytatorski pod hasłem "Polska wierszem malowana". Uczniowie w przepiękny sposób zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, ukazując głęboką miłość do ojczyzny oraz patriotyzm. Wspaniała atmosfera towarzyszyła występom, które wprowadziły zebranych w podniosły nastrój. Po wysłuchaniu wszystkich utworów, jury oznajmiło werdykt. Pierwsze miejsce zdobyła Margarita Durzyńska, recytująca wiersz, Wisławy Szymborskiej "Gawęda o ziemi ojczystej". Drugie miejsce przypadło Amelii Wiewiórze prezentującej utwór Kamila Krzysztofa Baczyńskiego "Elegia o... chłopcu polskim" , trzecie miejsce otrzymała Antonina Sokołowska, której recytacja również zachwyciła jury i publiczność. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor oraz oceny celujące z języka polskiego Uczniowie swo
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Dziewcząt w Unihokeju
425 listopada w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Suchaniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt w Unihokeja. Zawody rozegrane zostały w ramach "Suchań Floorball Cup 2024", w dwóch kategoriach wiekowych: 2010 -2011 i 2012 - 2013. Rywalizowały cztery szkoły SP Rzeplino, SP Suchań, SP Dolice, SP Wierzchowo. W klasyfikacji końcowej nasza drużyna dziewcząt rocznik 2012 w składzie: Z.Kamińska, N.Kotwas, A.Molenda, A.Ciasnocha, J.Dzierzewska, W.Kończalska, H.Listos, Z.Michalczak zajęła III miejsce. Z kolei drużyna dziewcząt rocznik 2010, w składzie: H.Duklas, V.Holovko, Z.Jończyk, Z.Lange, M.Antoniak, A.Klara, O.Młodawska, J.Molenda, zajęła IV miejsce. Zawodniczki za zajęcie III miejsca otrzymały puchar, medale i pamiątkowy dyplom.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole
Już przed 21 listopada zaczęliśmy przygotowania do szkolnych obchodów święta , którego celem jest kształtowanie pozytywnych postaw wśród uczniów ,budowanie empatii i zrozumienia oraz redukowanie negatywnych zachowań , takich jak przemoc i wykluczenie.
Aby Dzień Życzliwości stał się niezapomnianym wydarzeniem w życiu szkoły, zaplanowaliśmy różne aktywności , starając się angażować całą społeczność uczniowską.
Lekcja kleksografii i przędzenia liter w kl. IV
Uczniowie klasy IV podczas omawiania lektury ,,Akademia pana Kleksa’’ Jana Brzechwy wzięli udział w lekcji kleksografii i przędzenia liter. Na czym one polegały?
Kleksografia polegała na tym , że na arkuszu papieru robi się kilka dużych kleksów , po czym arkusz składa się na pół i kleksy się rozmazują , przybierając kształty rozmaitych figur , zwierząt , postaci . Po wykonaniu pracy wspólnie omawialiśmy , co one przedstawiają , było sporo różnych pomysłów : motyle , smoki ….
Lekturowy lapbook na lekcji w klasie V i VI
W ramach podsumowania cyklu lekcji dotyczących lektur: ,,Opowieści z Narnii . Lew, Czarownica i stara szafa’’ w klasie V oraz ,, Hobbit , czyli tam i z powrotem’’ w klasie VI uczniowie wykonali lapbooki. Ta metoda pozwala pokazać własną wrażliwość oraz indywidualny odbiór dzieła literackiego, w znakomity sposób utrwala treść utworu.
Przerwa zimowa i wakacyjna w oddziałach przedszkolnych
Zgodnie z zarządzeniem wójta Gminy Dolice z dnia 21.11.2024 r. w sprawie ustalenia przerwy w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie w roku szkolnym 2024/25 została ustalona przerwa zimowa i wakacyjna.
Przerwa zimowa -03.02.2025 r - 14.02.2025 r.
Sieciakowa lekcja: Internet Mocy bez Przemocy!
1Uczniowie klasy trzeciej mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej lekcji online zorganizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, pt. „Sieciakowa lekcja: Internet Mocy bez Przemocy!”. Spotkanie to, miało na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń w sieci, szczególnie dotyczących cyberprzemocy.
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców
1Drużyna chłopców w składzie: W.Ulatowski, I.Sokół, G.Kochanowski, P.Prędkiewicz, F.Sidorowicz, M.Nowakowski, O.Gronowicz, K.Marcinkowski, M.Durys zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców rocznik 2012 i młodsi, w ramach Igrzysk Dzieci w Stargardzie. W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn. Nasza drużyna po dwóch zwycięstwach z SP 9 i z SP 5 i jednym przegranym z SP 6, awansowała do półfinałów, grając powtórnie z SP 6. Mecz ten zakończył się remisem. W dogrywce karnych chłopcy pokonali przeciwników wynikiem 3:0. Zawodników nagrodzono pamiątkowym dyplomem i statuetką. Podczas tych zawodów również mogliśmy liczyć na doping zarówno absolwentek: Amelii Kubickiej i Julii Hozner, jak i rodziców, a nawet babć.
Projekt Bożonarodzeniowy klasy IV na platformie eTwinning
Na początku listopada klasa IV rozpoczęła przygotowania do świątecznego projektu międzynarodowego. Celem projektu jest przygotowanie kartek Bożonarodzeniowych i wpisanie do nich życzeń w języku polskim i angielskim oraz przygotowanie informacji o polskich tradycjach świątecznych. Po wykonaniu kartek zostaną one spakowane i wysłane do szkoły w Hiszpanii.
Owocowe szaszłyki
21Jesień to pora zbioru owoców i robienia z nich przetworów. Jak wiemy owoce są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie dzieci do ich jedzenia są działania praktyczne. Dzieci z oddziału przedszkolnego, oddziału zerowego i uczniowie klas I-III w ramach realizacji hasła "W zdrowym ciele zdrowy duch" zrobiły pyszne owocowe szaszłyki. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachu i smaku. Po obraniu i pokrojeniu owoców, każde dziecko nadziewało na patyczki ulubione owoce, tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Podczas zajęć korzystaliśmy ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.
Logowanie
- Środa 21.05.2025
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych